653 Obserwatorzy
27 Obserwuję
CzarnyKapturek

EVERYDAY BOOK

Lubię czytać - po to się zalogowałam. Uwielbiam polskich pisarzy, dla nich składam hołd i lecę dalej, bo książka czeka c;

Uzdrawiająca moc szejków!

Zielony eliksir życia - Victoria Boutenko

 

            Nie da się ukryć, że żyjemy w XXI wieku i dla niektórych liczą się takie wartości jak pieniądze. No cóż z czegoś trzeba żyć, ale kiedy więcej pracujemy jesteśmy bardziej zmęczeni, a co za tym idzie marzymy tylko o położeniu się do ciepłego łóżka i zasnąć, by rano obudzić się i znowu iść do pracy. Przy tym zapominamy o jednym z ważnych czynności jakim jest zdrowe odżywianie się.

            Victoria Boutenko jest specjalistką od kuchni witariańskiej, więc w pewnym sensie to jej powierzyłam moje odżywianie i sięgnęłam po tę książkę. Autorka wprowadza czytelnika w „magiczny” świat zielonych koktajli. Twierdzi, że dzięki piciu takich „cudeniek” można wyleczyć różne nękające człowieka choroby, a także przywrócić chęć do życia. Każdy rozdział opiera na swoich doświadczeniach. Opowiada o tym, jak na początku trudno było przejść jej na taką dietę, ponieważ wszystko co zrobiła było gorzkie lub po prostu niedobre. Zaczęła eksperymentować, do zielska dodała owoce i tak oto wszystko nabrało smaku. Wiecie na przykład, że nać marchwi ma więcej składników odżywczych niż pomarańczowy korzeń?

            Choć czasami treść brzmi tak jakby pani Boutenko wytrzasnęła sobie ją z kosmosu to po przeczytaniu kolejnych linijek tekstu wszystko nabiera sensu. Nie wiem, czy wszystkie męczące mnie lub moją rodzinę choroby miną po „przerzuceniu” się na zieloną dietę, ale myślę, że warto spróbować. Chociaż jako dodatek do codziennej diety, bo wiem, że na samej zieleninie nie wytrzymam. Na pewno dodatkowym plusem będzie przystępna treść, chociaż nie wiem, czy każdy zna termin „blanszowanie”, ale łatwo to wygooglować i wrócić do lektury.

            Jak już wspominałam autorka opiera książkę na swojej historii, opisuje swoje badania i obserwacje, dzięki czemu książka nabiera naukowego i poważnego charakteru przez co bardziej uwierzyć w zawartą treść.

            Dla niedowiarków na końcu książki zawarte są opinie osób, które podjęły się picia koktajli a także przepisy na nie. Niektóre brzmią tak zachęcająco, że na pewno sobie takowe przyrządzę.

            Podsumowując, książka Victorii Boutenko jest napisana w dosyć łatwy i przyswajalny sposób, oparta na wielu badaniach, konsultacjach z profesorami, a także doświadczeniu autorki. Przekazuje podstawową i zadziwiającą wiedzę na temat zielonych roślin, ich składników odżywczych, a także mocy uzdrawiającej. Wiedza wyniesiona z tej pozycji na pewno przyda mi się w szkole a także polecam każdemu, kto chciałby zmienić swój tryb odżywiania na bardziej zdrowy i wprowadzić w swoją dietę coś naprawdę zdrowego.

Źródło materiału: http://mhroczne-ksiazki.blogspot.com